Лидерът в Серия А Интер се измъчи у дома срещу

...

Интер на 1/4-финал след драма с 14 дузпи срещу тим от трета дивизия

Лидерът в Серия „ А ” Интер се изтеза вкъщи против третодивизионния Порденоне и въпреки всичко го отстрани с 5:4 след осъществяване на дузпи на 1/8-финал в шампионата за Купата на Италия. В постоянното време и продълженията „ нерадзурите ” не съумяха да вкарат гол на нискоразредния си противник, който също не съумя да се разпише.

В 31-ата минута Маняго от гостите нацели греда, а същото стори и Мауро Икарди в 119-ата минута.

При осъществяването на дузпите Мисурака, Лули и Пароди от гостите пропуснаха (Бурай, Маняги, Стефани и Чуриа реализираха). Шкриниар и Галиардини пък сбъркаха от бялата точка за домакините (Брозович, Перишич, Икарди и Весино се разписаха).

В последна сметка Юто Нагамото осъществя решителната дузпа и класира Интер за 1/4-финалите. Там „ нерадзурите ” чакат спечелилия от конфликта сред Милан и Верона.
Източник: blitz.bg