Лидерът в Ла Лига Реал Мадрид възвърна своите седем точки

...

Реал Мадрид се доближава до титлата в Ла Лига с победа с 4-0 над Селта Виго

Лидерът в Ла Лига Реал Мадрид възвърна своите седем точки на върха, откакто се възползва от два автогола в комфортно домакинство с 4-0 победа над борещия се Селта Виго.

Винисиус Жуниор обърна рикошет от удара с глава на Антонио Рюдигер при втори опит в средата на първото полувреме на Сантяго Бернабеу в неделя, преди тим на Селта, квалифициран от някогашния ментор на Мадрид Рафа Бенитес, да се разпадне късно.

Рюдигер нанесе още един удар с глава против гредата, която се отби от вратаря на Селта Висенте Гуаита и над линията за автогол, дейно подпечатвайки точките за домакините 11 минути преди края.

След това Гуаита беше забъркан в комплициране с Карлос Домингес, когато бранителят вкара дразнещо центриране на Винисиус в личната си мрежа.

Турската звезда Арда Гюлер, чийто дебютен сезон в Испания беше унищожен от травми, влезе от аварийна пейка, с цел да грабне първия си гол в Мадрид в добавеното време, когато тимът на Карло Анчелоти се възползва от отсъ...