Лидерът в квалификационна група “В” Украйна постигна нова победа -

...

Вече почти нищо не може да спре Украйна за Евро 2020

Лидерът в квалификационна група “В” Украйна реализира нова победа - 3:0 над Литва като посетител, с което още повече се приближи до класиране на Евро 2020. Тимът на Андрий Шевченко към този момент има 13 точки от 5 срещи, до момента в който Сърбия и Португалия са надалеч обратно преди мача посред им по-късно довечера. Въпросните противници обаче са с по-малко дуели. За финалите се класират първите два тима

Украинците си свършиха работата още в първия половин час. В 7-ата минута първенецът на Премиър лийг Олександър Зинченко се оказа зад защитата и откри с прецизен удар по земя. Асистенцията пристигна от Марлос. В 28-ата натурализираният бразилец пресече една топката и самичък приключи за 2:0 в интерес на гостите.

Халфът на Аталанта Руслан Малиновски добави трето попадение в 62-ата минута. И трите гола пристигнаха с далечни изстрели. Хубавото за “жълто-сините” е, че на тях им следва и домашен мач против литовците, който евентуално отново ще бъде извоюван.

За Литва това е трета загуба от четири срещи и отборът е на дъното със единствено 1 точка.
МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА ЕВРО 2020 5 кръг, събота 7 септември  Литва 0:3краен резулат  Украйна