Лидерът в генералното класиране на MotoGP Марк Маркес бе най-бързият

...

Маркес поведе пред Лоренсо във втората тренировка от MotoGP

Лидерът в генералното класиране на MotoGP Марк Маркес бе най-бързият водач във втората подготовка от спортния уикенд на шампионата в испанската област Арагон. Маркес записа с 0.138 секунди по-добра обиколка от тази на бъдещия си съотборник.
#MotoGP FP2 @marcmarquez93 hits back this afternoon and ends the day fastest ahead of @lorenzo99 and this morning's quickest man @AndreaDovizioso #AragonGP pic.twitter.com/AZFniuMyFD
— MotoGP™ (@MotoGP) September 21, 2018
Пилотът на Suzuki Андреа Яноне оглави подредбата при започване на сесията и остана на челното място за съвсем цялата свободна подготовка. Повечето водачи нападнаха първите позиции в заключителните минути. Андреа Довициозо, който оглави първата подготовка, постави нови гуми и усъвършенства достижението на Яноне. С последните си обиколки Маркес и Лоренсо изпревариха Дови и той остана трети, следван от Кал Кръчлоу със сателитна Honda и Яноне.

Заводските водачи на Yamaha останаха най-после на топ 10, като Валентино Роси се пребори за деветото място, а Винялес остана с десето.