Димитър Кисимов продължава с блестящото си представяне на Откритото първенство

...
Димитър Кисимов продължава с блестящото си представяне на Откритото първенство
Коментари Харесай

Димитър Кисимов е на полуфинал на двойки на Australian Open

Димитър Кисимов продължава с блестящото си показване на Откритото състезание на Австралия и към този момент е полуфиналист на двойки при юношите.

17-годишният Кисимов и неговия сътрудник Конър Дойг от Република Южна Африка демонстрираха стоманени нерви и голяма класа, с цел да отстраняват четвъртите сложени в схемата американци Танишк Кондури и Кийтън Ханс след изключителна борба — 7:6(5), 7:6(4) за час и 33 минути игра.

Мачът беше същински тест за душeвността. В първия сет нямаше нито един пробив и всичко се реши в тайбрек. Там Кисимов и Дойг демонстрираха самообладание, поведоха с 6:3 точки и от третата си опция затвориха частта.

Вторият сет се разви по същия трагичен сюжет — още веднъж без пробиви и нов тайбрек. При 6:4 българинът и южноафриканецът не трепнаха и още при първия си мачбол сложиха точка на дуела.

В спор за място на финала Кисимов и Дойг ще се изправят против Марк Себън от Англия и Кирил Филаретов от Русия.

За българина това е дебют на шампионат от Големия шлем при юношите.
 Димитър Кисимов отпадна трагично на Australian Open
Димитър Кисимов отпадна трагично на Australian Open

Загуба в три сета
Източник: topsport.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР