Лидерът в английската Висша лига Манчестър Сити спечели с 4:2

...

Манчестър Сити се разправи с Наполи в голово шоу

Лидерът в британската Висша лига Манчестър Сити завоюва с 4:2 при визитата си на лидера в италианската Серия "А " Наполи в среща от четвъртия кръг на група "F " и с тази победа се класира за осминафиналите на Шампионската лига.

Домакините поведоха с гол на Лоренцо Инсиние (21) след двойно подаване с Дрис Мертенс. „ Гражданите” изравниха посредством Николас Отаменди (34) с глава след центриране на Гюдоган. В 39-ата минута след удар с глава на Джон Стоунс топката се удари в напречната греда.

Същият този Джон Стоунс (48) обаче направи цялостния поврат незабавно след почивката при центриране от корнер, а в 56-ата минута и домакините нацелиха напречната греда след удар на Инсиние от границата на наказателното поле.

Жоржиньо (62-дузпа) въпреки всичко възвърне равенството, откакто преди този момент Раул Албиол фаулира Лирой Сане в наказателното поле и съдията уточни бялата точка. Радостта на италианския отбор бе къса, защото Серхио Агуеро (69), който прати топката около Пепе Рейна за 2:3.

В добавеното време пък Рахим Стърлинг (90+2) оформи крайния резултат и подпечата класирането на британския гранд за идната фаза.
Източник: fakti.bg