Лидерът на демократичното мнозинство в горната камара на Конгреса сенатор

...
Реклама / Ads
Frognews
0| 73|14.09.2023НОВИНИ

Мъск и Зукърбърг посетиха Конгреса, за да споделят плановете си за изкуствения интелект

.
Марк Зукърбърг (вляво) и Илън Мъск (вдясно)Източник: БНТ
Ръководителите на най-големите технологични компании, сред които Илон Мъск и Марк Зукърбърг, посетиха вчера Конгреса, за да споделят плановете си за изкуствения интелект (ИИ), в момент, когато САЩ разработват нови закони за по-добър контрол на тази технология, съобщи Франс прес.

Лидерът на демократичното мнозинство в горната камара на Конгреса сенатор Чък Шумър насрочи поредица от срещи при закрити врата, посветени на иновациите в областта на ИИ, за да могат законодателите да зададат въпроси на предприемачите относно тези нови компютърни програми, които завладяха света след пускането на "Чат Джи Пи Ти" (ChatGPT) миналата година.

 

Налице е всеобщо подозрение, че бързият технологичен прогрес ще доведе до загуба на работни места, повече онлайн дезинформация и други вредни последици.

 

"Днес започваме гигантско, сложно и жизненоважно начинание: полагаме основите на консенсусна политика за ИИ, която Конгресът може да превърне в закон", отбеляза Шумър на срещата, според забележките, съобщени на пресата.

 

Главният изпълнителен директор на компанията "Оупън Ей Ай" (OpenAI) и създател на "Чат Джи Пи Ти" Сам Олтман и основателят на "Майкрософт" (Microsoft) Бил Гейтс също взеха участие в срещата, която беше закрита за медиите. "Аз съм много оптимистично настроен по отношение на ИИ, но това не означава, че няма да има проблеми по пътя", посочи Oлтман при пристигането си на мястото на срещата.

 

"Съществува силен консенсус в полза на регулирането на ИИ", заяви от своя страна Илон Мъск след срещата. "Дори и регулацията да не е съвършена, (...) последиците от излизането на ИИ извън контрол биха били тежки", подчерта той.

 

Дълбоките политически разногласия във Вашингтон пораждат съмнения относно способността на Конгреса на САЩ да приеме ясно законодателство за ограничаване на внедряването на ИИ без предпазни мерки. От своя страна, технологичните компании лобират регулаторната рамка да остане лека, благоприятна за техните групи и иновации, обобщава АФП.

 

 

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate nowVisaMastercardVisa-electronMaestroPayPalEpay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 2| 2347|14.08.2023Мъск нарече Зукърбърг “страхливец”: Ще се състои ли битката между двамата?. 6| 2690|11.08.2023Мъск: Битката в клетка със Зукърбърг ще бъде в Италия. 3| 2491|08.07.2023Мъск плаши Зукърбърг със съд. 1| 2373|30.06.2023Съвременна гладиаторска битка: Италия покани Зукърбърг и Мъск да се бият в Колизеума

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads
Реклама / Ads
НАЙ-ЧЕТЕНИ
Реклама / Ads
Коментари Харесай

Мъск и Зукърбърг посетиха Конгреса, за да споделят плановете си за изкуствения интелект> -->Реклама / AdsТърси:Четвъртък, 14 Септември 2023, 07:08 ПРЕЗИДЕНТСКИ ИЗБОРИПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ -->#останивкъщи --> -->ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ -->НОВИНИГЛАСЪТ НА ЖАБА

Лидерът на демократичното болшинство в горната камара на Конгреса сенатор Чък Шумър насрочи поредност от срещи при закрити врата, отдадени на нововъведенията в региона на ИИ, с цел да могат законодателите да зададат въпроси на бизнесмените по отношение на тези нови компютърни стратегии, които превзеха света след стартирането на " Чат Джи Пи Ти " (ChatGPT) предходната година.

 

Налице е всеобщо съмнение, че бързият софтуерен напредък ще докара до загуба на работни места, повече онлайн дезинформация и други нездравословни последствия.

 

" Днес започваме гигантско, комплицирано и жизненоважно начинание: поставяме основите на консенсусна политика за ИИ, която Конгресът може да трансформира в закон ", означи Шумър на срещата, съгласно забележките, обявени на пресата.

 

Главният изпълнителен шеф на компанията " Оупън Ей Ай " (OpenAI) и основател на " Чат Джи Пи Ти " Сам Олтман и създателят на " Майкрософт " (Microsoft) Бил Гейтс също взеха присъединяване в срещата, която беше закрита за медиите. " Аз съм доста оптимистично надъхан във връзка с ИИ, само че това не значи, че няма да има проблеми по пътя ", уточни Oлтман при идването си на мястото на срещата.

 

" Съществува мощен консенсус в интерес на регулирането на ИИ ", съобщи от своя страна Илон Мъск след срещата. " Дори и регулацията да не е съвършена, (...) последствията от излизането на ИИ отвън надзор биха били тежки ", акцентира той.

 

Дълбоките политически различия във Вашингтон пораждат подозрения по отношение на способността на Конгреса на Съединени американски щати да одобри ясно законодателство за ограничение на внедряването на ИИ без защитни ограничения. От своя страна, софтуерните компании лобират регулаторната рамка да остане лека, удобна за техните групи и нововъведения, обобщава Агенция Франс Прес.

 

 
Източник: frognews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР