Лидерът Манчестър Сити записа осми пореден успех в английското футболно

...

"Манчестър Сити" записа осми пореден успех във Висшата лига

Лидерът " Манчестър Сити " записа осми следващ триумф в британското футболно състезание след 3:2 на терена на " Уест Бромич " в мач от десетия кръг на Висшата лига.

Така възпитаниците на Пеп Гуардиола събраха 28 точки и резервираха преднината си от 5 точки на върха пред градския противник " Манчестър Юнайтед', който по-рано през днешния ден завоюва с 1:0 против " Тотнъм " на " Олд Трафорд ".
Лерой Сане откри резултата за гостите на " Хоуторнс " в десетата минута със мощен удар по диагонала, откакто получи пас в ляво в пеналта от Фернандиньо.

Три минути по-късно Джей Родригес изравни, откакто беше изведен зад тила на отбраната на противника с дълъг пас от Гарет Бари.

След четвърт час, обаче, " Сити " още веднъж поведе. Фернандиньо се разписа с удар от отдалеченост.

Гостите вкараха трети гол по-късно повече от час игра. Кайл Уокър центрира по тревата от дясно и резервата Рахийм Стърлинг от близко направи 3:1.

Във втората минута на добавеното време Мат Филипс направи загубата на " Уест Бромич " по-почетна.

" Арсенал " се изкачи на четвъртото място с 19 точки, на точка зад третия " Тотнъм ", след сложна домакинска победа с 2:1 над " Суонси ".

Уелсците изненадващо поведоха в средата на първото полувреме, откакто Тами Ейбрахам изведе в чиста позиция в ляво в пеналта Сам Клакъс и той преодоля Петр Чех.

Лондончани стигнаха до поврат с два бързи гола след почивката.

В 51-ата минута Сеад Колашинац изравни с мощен удар по диагонала от 12-13 метра след пас на Месут Йозил, а седем минути по-късно Колашинац асистира от ляво за победното попадение на Аарън Рамзи.

" Ливърпул " прогресира до шестото място с 16 точки, откакто разгроми гостуващия " Хъдърсфийлд " с 3:0.

Мохамед Салах пропусна дузпа за мърсисайдци в края на първото полувреме, само че пет минути след почивката Даниел Стъридж откри от близко след неприятно изчистване на бранител на гостите.

Осем минути по-късно Роберто Фирмино удвои с глава след центриране от корнер на Джеймс Милнър от ляво.

Джорджиньо Вайналдум оформи класическия триумф четвърт час преди края със мощен удар по диагонала след пас в наказателното поле на Салах.

Последният в класирането " Кристъл Палас " навакса два гола пасив и стигна до 2:2 против гостуващия " Уест Хeм " в лондонското дерби след изравнителен гол на Уилфред Заха в седмата минута на добавеното време.

" Стоук Сити " пък реализира триумф на терена на " Уотфорд " с 1:0 и прекъсна серията на съперника от три мача без проваляне в шампионата.
Източник: btvnovinite.bg