Левски спечели с минималното 1:0 у дома срещу Етър в

...

Левски отново стигна до победата в края на мача, този път срещу Етър

Левски завоюва с минималното 1:0 вкъщи против Етър в дуел от десетия кръг от Първа лига и се върна на пътя на успехите след равенството 2:2 против новака в елита Крумовград по-рано през тази седмица.

В седмата минута Джавад Ел Джемили стреля, само че Мартин Величков се оправи с заплахата. След тъкмо 20 минути игра Андриан Краев тества шанса си, само че ударът му излезе в навън.

В 29-ата минута Ел Джемили шутира неопределено от дребен ъгъл към вратата на гостите. Пет минути преди почивката Фадига стреля от към 10 метра след подаване на Цунами, само че Мартин Величков още веднъж се намеси добре. Секунди по-късно Ел Джемили още веднъж стреля от отдалеченост, само че Величков отново плонжира и отрази удара му, а Рикардиньо също пропусна още една преференциална опция преди края на първата част.

Втората част стартира с напън в интерес на " сините ". В 51-ата минута Ел Джемили още веднъж изпрати топката над вратата на " болярите ". Четири минути по-късно Джемили затрудни съществено вратаря Величков след осъществяване на фаул, само че юношата на Славия се оправи със обстановката.

В 71-ата минута нов опит за гол на Фадига беше блокиран, а четвърт час преди приключване на постоянното време Ел Джемили не затрудни Мартин Величков. След това Уелтън стреля, само че топката отново мина около вратата на Етър.

Стигна се до 82-ата минута, когато Уелтън центрира и влезлият секунди по-рано като запаса Асен Митков с глава се разписа във вратата на гостите.

Успехът изкачи Левски на трето място в класирането с актив от 19 точки. " Сините " изпревариха с точка ЦСКА-София.

Етър остана в дъното в класирането в Първа лига със единствено 4 пункта.