Левски сложи край на негативната си серия от седем поредни

...

Левски най-накрая спечели – 4:1 в Сандански

Левски постави завършек на отрицателната си серия от седем следващи мача без победа с 4:1 над Вихрен в Сандански. Така сините се класираха за осминафиналите на купата на България. Там те гостуват на  в повтаряне на полуфинала от предишния сезон.

за пръв път след злополучното отпадане от Хамрун в Лигата на конференциите. Вратарят беше и капитан на сините. Още в седмата минута обаче той получи гол – разписа се Удоджи след корнер.

Левски обаче обърна нещата в своя изгода още до почивката. Роналдо изравни, а Андриан Краев направи 1:2. През второто полувреме сините играеха без напрежение и предстоящо стигнаха до още голове. По един път се разписаха Уелтон и Георги Миланов от дузпа.
Пирин Благоевград отпадна в Етрополе
Аматьорският Чавдар Етрополе шокира елитния Пирин Благоевград и го победи с 2:0. Така третодивизионният отбор ще срещне Спартак Варна в идната фаза. Николай Ботев вкара за 1:0 в 11-ата минута, а в 37-ата още веднъж той направи 2:0.