Левски разби Дунав с 4:1 в Русе и записа страхотен

...

Левски тръгна силно в родното първенство

Левски разруши Дунав с 4:1 в Русе и записа страховит старт на новия сезон в еfbet Лига. Това е и най-убедителната победа в първия кръг, а тя извежда играчите на Петър Хубчев отпред във краткотрайното класиране поради головата разлика. Давиде Мариани (15, 62-дузпа), Станислав Иванов (38) и Паулиньо (81) донесоха безапелационния триумф за столичани преди реванша им против словашкия Ружомберок в първия квалификационен кръг на Лига Европа този четвъртък, а Ахмед Ахмедов (46) се разписа за „ драконите “.

В първия четвърт час гостите не успяваха да провеждат офанзиви, а удар на Ахмедов още в 3-ата минута бе избавен от дебютиралия на вратата на „ сините “ в родния хайлайф Милан Миятович.

При първата си рискова офанзива в 15-ата минута гостите поведоха с гол на швейцареца Давиде Мариани след центриране на Горанов. Именно това бе и първият прецизен удар на „ сините “ в очертанията на вратата, а голът е 13-и за Мариани от 38 срещи в родния хайлайф.
Източник: fakti.bg