Левски победи Етър с 2:0 в последната си контрола от

...

Ранни голове донесоха успех на Левски в генералната репетиция за efbet Лига

Левски победи Етър с 2:0 в последната си контрола от лятната подготовка. " Сините " направиха генерална подготовка за първия си мач от шампионата - против Славия на " Герена " след седмица.

Точни за столичани бяха Здравко Димитров (6) и Мартин Петков (8). В началото на второто полувреме Борислав Цонев пропусна дузпа.
 Левски - Етър 2:0, Боби Цонев пропусна дузпа онлайн
Левски - Етър 2:0, Боби Цонев пропусна дузпа

Генерална подготовка на " сините " за новия сезон

Двубоят стартира доста мощно за Левски. " Сините " поведоха още в 6-ата минута. Марин Петков получи в центъра и откри Борислав Цонев. Халфът пусна към Здравко Димитров отляво в наказателното поле. Крилото пое топката и с мощен удар в горния десен ъгъл не остави шансове на вратаря.
 Снимка 539396
Източник:

Две минути по-късно столичани вкараха втори гол. Здравко Димитров получи отляво, напредна и откри Боби Цонев. Халфът чукна към Мартин Петков, който от дузпата нямаше по какъв начин да сбърка.

В 20-ата минута Георги Александров сбърка и Ромей Ивеш му лиши топката. Панамецът нахлу отдясно в наказателното поле и насочи мощен удар, който Пламен Андреев избави.
 Снимка 539401
Източник:

Пет минути по-късно Марин Петков засече подаване на Здравко Димитров отдясно, само че топката мина около вратата. В 32-ата минута Андреев улови удар от далечна отдалеченост на Радослав Апостолов. Томислав Папазов получи травма и беше сменен от Патрик-Габриел Галчев.

В началото на второто полувреме Мариян Иванов фаулира Билал Бари в наказателното поле. Главният арбитър уточни бялата точка. Зад топката застана Борислав Цонев, чийто удар срещна горната греда.
 Снимка 539399
Източник:

В 55-ата минута Боби стреля с глава около вратата след центриране на Ради Цонев от директен свободен удар. Малко по-късно вратарят на Етър отрази удар от далечна отдалеченост на Здравко Димитров.

В 80-ата минута гредата избави " сините " след мощен удар на Кольо Станев. Пет минути по-късно Господинов мазета шут от директен свободен удар на Мартин Петков.