Левски победи черногорския Милениюм с 82:72 точки в мач от

...

Първи успех за Левски в Балканската лига

Левски победи черногорския Милениюм с 82:72 точки в мач от 4-ия кръг на Балканската лига.

Най-голямата преднина на гостите пристигна през втората четвърт, когато водеха с пет точки. Възпитаниците на Димитър Ангелов се върнаха в срещата, с цел да изградят задатък от 4 точки на почивката при резултат 38:34.

След паузата играта бе равностойна до последната част. В нея " сините " реализираха серия от 15 следващи пункта, които им осигуриха 19 точки задатък и триумфа преди крайното 82:72.

Райън Райт бе най-резултатен за спечелилите с дабъл-дабъл от 19 точки и 11 битки.

Столичани записват първа победа в конкуренцията през сезона. Тимът се намира на 4-ата позиция в класирането с актив от 1 победа и 2 загуби. Милениюм има 1 триумф и 3 провали.