Левски победи Черно море с 1:0 във Варна в пряк

...

Левски спечели срещу Черно море във Варна и излезе на трето място

Левски победи Черно море с 1:0 във Варна в директен спор за третото място в efbet Лигата. С триумфа си “сините” са към този момент с 49 точки, колкото има и Ботев Пловдив, само че столичният отбор е с по-добри индикатори в мачовете сред двата тима. Черно море пък е на петото място с 46 точки.

Двата тима изиграха първото полувреме в положително движение, само че не съумяха да основат доста съществени голови положения. Първата опция в мача бе за домакините в 10-та минута, когато Велислав Василев стреля от 20-тина метра по земя, само че ударът бе слаб и вратарят Николай Михайлов улови топката. В 14-та минута Мазир Сула опита отдалечен изстрел, само че топката мина над вратата на Левски.

В 28-та минута Пабло Гарсия стреля доста рисково от директен свободен удар, само че топката мина на сантиметри над вратата на гостите. В 30-та минута „ сините “ можеха да открият резултата. Илиян Стефанов засече с глава топката след центриране на Вандерсон Цунами, само че тя мина настрана от вратата на Черно море. В 31-та минута бе най-сериозното състояние за Левски.

Билал Бари бе открит в наказателното поле на домакините и върна топката към Келиан Ван Дер Каап, който стреля от 20 метра, само че вратарят на Черно море Иван Дюлгеров съумя да избие топката в корнер. В 37-та минута Матиас Курьор напредна отляво и върна топката към Пабло Гарсия, който стреля от придвижване, само че топката попадна в ръцете на вратаря Николай Михайлов. В 45-та минута Билал Бари върна в наказателното поле на домакините топката към Георги Миланов, който от чиста позиция от 8-9 метра диагонално стреля неопределено.

В 52-та минута Евгений Сердюк се пребори за топката, мина през няколко играчи на гостите, излезе самичък против вратаря Николай Михайлов и стреля, само че стражът на „ сините “ сподели необикновен инстикт и избави. Минута по-късно Матиас Курьор стреля от 20-тина метра, само че вратарят Николай Михайлов улови топката. В 53-та минута Вандерсон Цунами отклони топката в наказателното поле на домакините към Илиян Стефанов, който стреля, само че вратарят Иван Дюлгеров избави. В 62-та минута Мазир Сула стреля от към 20 метра, само че вратарят на Левски Николай Михайлов още веднъж сподели класа и мазета топката в корнер. В 72-та минута Георги Миланов стреля по земя от към 15 метра, само че вратарят на домакините Иван Дюлгеров съумя да улови.

В 85-та минута Филип Кръстев центрира от корнер, а Вандерсон Цунами засече топката и донесе трите точки на Левски. В 90+2 минута Пабло Гарсия можеше да донесе точка на Черно море, само че вратарят Николай Михайлов съумя да избие топката след рисково осъществявания директен свободен удар.