Левски отстъпи на Олександрия с 1:2 в последната си контрола

...

"Левски" със загуба в последната си контрола преди дербито

" Левски " отстъпи на " Олександрия " с 1:2 в последната си контрола от зимния лагер, играна в Белек. Попаденията за украинците осъществиха Ситало в 33' и Задерака в 60'. За " Левски " прецизен бе Станислав Костов в 75'.

" Сините " стартираха с Милан Миятович на вратата, а пред него в отбрана Живко Миланов, Нуно Рейш, Холмар Ейолфсон и Иван Горанов. В средата на терена бяха Симеон Славчев, Хали Тиам и Франко Мазурек, а по крилата Паулиньо и Станислав Иванов. Атаката поведе Дени Алар.

В 5' украинците получиха правото да изпълнят директен свободен удар. Първоначалният изстрел бе в стената, а по-късно топката попадна още веднъж във футболист на " Олександрия “, който стреля от отдалеченост, само че Милан Миятович мазета.

В 2' след контратака на украинците последва центрира отдясно на наказателното поле, само че Тиам се намеси чудесно и почисти топката. В идната минута Паулиньо бе фаулиран в наказателното поле, само че основният арбитър не свири дузпа. Три минути по-късно Живко Миланов изведе Станислав Иванов зад отбраната, само че защитник на украинците не разреши на младока да насочи прекрасен удар към вратата на Панкив.

В 33' минута Артьом Ситало откри резултата след контраофанзива, а седем по-късно Дени Алар стреля от отдалеченост, само че Панкив избави.

През втората част в 56' Дени Алар извърши прекрасен свободен удар, само че топката мина малко над вратата на Пинкив. След това Станислав Костов размени австриецът на терена, а Стайн Спиерингс влезе на мястото на Станислав Иванов. Мартин Райнов се появи в игра вместо Нуно Рейш.

В 60' Задерака вкара втори гол за " Олександрия " след прекрасен удар с глава.

В 67' Живко Миланов съобщи капитанската лента на Иван Горанов и отстъпи мястото си Деян Лозев, а Здравко Димитров размени Паулиньо. Ивайло Найденов се появи в игра за " сините " в 75'.

Веднага по-късно Нашименто центрира от корнер точно към Найденов, а футболист на украинците игра с ръка в наказателното поле и бе отсъдена дузпа в интерес на българския отбор. Зад топката застана Станислав Костов, който прати вратаря в другия ъгъл и върна един гол за " Левски ".

В 85' Нашименто центрира към наказателното поле, където малко не доближи на Хали Тиам да изравни. До края нови голове не паднаха.

Така " Левски " приключи зимната си подготовка с три победи и една загуба – 3:2 против арменския " Пюник ", 2:1 против австрийския " Рапид " Виена, 4:1 против националния тим на Узбекистан за юноши до 19 година и 1:2 против " Олександрия ".

" Левски ": 1. Миятович, 20. Миланов (66 – 26.Лозев), 22. Рейш (56 – 70. Райнов), 5. Ейолфсон, 4. Горанов, 8. Славчев (60 – 14. Нашименто), 23. Тиам, 10. Мазурек (75 – 6. Найденов), 7. Паулиньо (67 – 11. Димитров), 99. Иванов (56 – 40. Спиерингс), 9. Алар (56 – 29. Костов)
Източник: btvnovinite.bg