Левски Лукойл победи гостуващия Берое със 100:66 (26:26, 22:14, 27:17,

...

Левски Лукойл се върна на второто място в НБЛ след успех над Берое

Левски Лукойл победи гостуващия Берое със 100:66 (26:26, 22:14, 27:17, 25:9) в 11-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Възпитаниците на Константин Папазов реализираха осмия си триумф в 10 мача през сезона и се върнаха на второто място в класирането с 18 точки, на точка зад водача Рилски състезател, който по-рано през днешния ден надви в Самоков над Академик Пловдив със 97:77 (22:20, 23:11, 26:19, 26:27)

Гостите от Стара Загора започнаха по-добре и имаха задатък от 2 до 5 точки през по-голямата част от първата част, която в последна сметка приключи 26:26.

"Сините " поеха самодейността при започване на втората четвърт и в първите пет минути построиха преднина от 8 точки (39:31), която резервираха до почивката.

В третата част столичани още веднъж имаха преимущество, което 90 секунди преди края й доближи до 18 точки при 72:54.

Силно начало на последната четвърт, последвано от серия от 16 безответни точки разреши на Левски да дръпне с 99:61 две минути и половина преди края и да си подсигурява безапелационния триумф.

Венцислав Петков беше най-резултатен за софиянци с 24 точки, а Данило Тасич добави 22 точки, 7 битки и 6 асистенции. Христо Захариев пък беше близо да "трипъл-дабъл ", откакто приключи с 13 точки, 8 битки и 10 асистенции.

За Берое най-хубав беше Николай Стоянов с 15 точки и 6 битки.
function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `