Левски (Лом) оглави еднолично класирането на Северозападната Трета лига след

...

Левски едноличен лидер на Северозапад след успех над Локо

Левски (Лом) оглави еднолично класирането на Северозападната Трета лига откакто победи с 2:0 гостуващия му Локомотив (Мездра) в отсрочен мач от втория кръг на шампионата. Логичен триумф за селекцията на Благой Кръстанов с оглед събитията на терена. За следващ път с съществена заслуга за трите точки е Мариян Огнянов. Именно той осъществя първото попадение, засичайки с глава центрираната от съотборник топка в 20-ата минута. В 62-ата пък с негово присъединяване беше разиграна бърза офанзива, която Рангел Абушев приключи с гол за крайното 2:0.

Въпреки че излязоха без контузените титуляри Кристиян Григоров, Лъчезар Георгиев, Георги Цеков и Йордан Йорданов, левскарите преобладаваха тотално. Изключение са единствено началните десетина минути на втората част, когато ломските играчи просто се разхождаха по терена. След това обаче с всяка минала минута подвигаха темпото и сътвориха още рискове пред вратата на противника, само че Гален Ненов, Николай Николов и на два пъти Александър Веселинов се разминаха с попадение.