Левски и ЦСКА 1948 завършиха при равенство 0:0 в мач

...

Мъри не успя да спечели и на Герена срещу ЦСКА 1948 в мач с много нерви, греда и претенции за дузпа

Левски и ЦСКА 1948 приключиха при тъждество 0:0 в мач от 8-ия кръг на efbet Лига. "Сините " бяха по-активният тим през целия мач, само че решителните намеси на вратаря на гостите Даниел Наумов ги лишиха от успеха. През първото полувреме Марин Петков нацели десния непряк дирек, а в края на дуела "червените " имаха искания за дузпа за игра с ръка на Димитър Костадинов, само че те не бяха почетени от основния арбитър Станислав Тодоров и реферите, които дават отговор за ВАР системата.

След равенството Левски остана на десетата позиция с актив от осем точки, до момента в който ЦСКА 1948 е 13-и с три по-малко.

"Сините " стартираха нападателно дуела и пресираха противника си, само че в началните минути на дуела липсваха головите положения. Здравко Димитров опита с центриране във 2-ата минута да откри Билал Бари, само че Симеон Петров мазета с глава.

Малко по-късно Галин Иванов нахлу в наказателното поле и центрира, само че топката не откри получатела си и отбраната на домакините се оправи с заплахата. В 11-ата минута още веднъж атакуващият футболист на гостите се озова на добра стрелкова позиция, само че изстрелът му рикошира в тялото на Христос Шелис и излезе в ъглов удар.

В 15-ата минута Левски провежда добра офанзива, стартирала от Драган Михайлович, който подаде към Билал Бари. Нападателя смъкна с глава към Марин Петков, който овладя и насочи хубав изстрел от границата на накзателното поле, след което последва превъзходна реакция на Даниел Наумов. Вратарят избави ефектно с ена ръка, а по-късно топката срещна денсия непряк дирек.

"Червените " дадоха отговор в ответната офанзива, когато Ивайло Чочев реши да приключва офанзивата с изстрел от отдалеченост, само че прати топката около вратата. В 23-ата минута Галин Иванов задържа пред наказателното поле на домакините, след което насочи изстрел в горния десен ъгъл, само че Николай Михайлов внимаваше и улови.

Малко по-късно след центриране на Иван Горанов в наказателното поле се получи недоразумение сред Симеон Петров и Даниел Наумов, само че Борислав Цонев не съумя да се възползва от опцията, след което вратарят поправи грешката и боксира.

В 33-ата минута преста, която упражняват от началото на мача "сините ", сработи и това даде нова добра опция за домкините. Радослав Цонев продължи към Здравко Димитров в наказателното поле. Крилото овладя и стреля с левия крайник, само че прати топката над вратата.

За експанзията на Левски говореше и статистиката за притежанието на топката, която 10 минути преди края на първото полувреме бе 70%:30% в тяхна изгода.

ЦСКА 1948 сподели може да бъде рисков на контраофанзива, само че при една отбраната на "сините " се оправи, затваряйки ловко Галин Иванов. В същото време Левски използваше най-вече фланговете си, където доста дейни бяха и крайните бранители Драган Михайлович и Иван Горанов.

В последната минута от постоянното време "сините " проведоха отлична офанзива. Радослав Цонев подаде към Билал Бари, който чудесно с едно допиране изведе Борислав Цонев в наказателното поле, където халфът насочи незабавно изстрел, само че топката мина над вратата.

На почивката двамата треньори не направиха промени по съставите си и двата отбора възобновиха борбата на "Герена ".

"Сините " още веднъж стартираха нападателно и се настаниха трайно в половината на гостите. В началните минути Билал Бари нахлу в наказателното поле след независим поробив, само че нападателят не съумя да откри негов съотборник, откакто Симеон Петров пресече.

В 52-ата минута Драган Михайлович центрира в наказателното поле, където Марин Петков изпревари своя надзирател и опита технично да приключи, само че изстрелът му мина над вратата.

Четири минути по-късно пристигна и най-чистото състояние за "сините " Драган Михайлович още веднъж сервира чудесно топката в наказателното поле, където Билал Бари бе над всички и стреля с глава, след което превъзходно Даниел Наумов избави, избивайки в ъглов удар.

Последваха минути, в които двата отбора придвижиха играта в центъра и играта постоянно бе накъсвана от осъществяването на нарушавания. В 69-ата минута това бе нарушено, откакто Георги Русев центрира в наказателното поле, където Галин Иванов бе оставен непокрит и стреля с глава, само че Николай Михайлов бе на мястото си и улови.

Малко по-късно Иван Горанов центира на далечната греда, където Марин Петков съумя да надскочи Лазар Марин, само че изстрелът му с глава бе слаб и Даниел Наумов улови. В 75-ата минута Радослав Цонев пресече в центъра и насочи изстрел от отдалеченост, който рисково мина около десния непряк дирек.

В 82-ата минута Борислав Цонев центрира в наказателното поле от фаул, където Гьоко Зайков първи стигна до топката, само че изстрелът с глава на бранителя бе неакуратен и топката излезе в навън.

Четири минути по-късно гостите имаха искания за дузпа, откакто топката срещна ръката на Димитър Костадинов, само че основният арбитър Станислав Тодоров уточни играта да продължи след диалог с помощниците му, които дават отговор за ВАР системата.

Веднага по-късно "сините " стигнаха до нова добра опция, откакто Димитър Костадинов подаде към Борислав Цонев към границата на наказателното поле. Халфът стреля в десния ъгъл, само че Даниел Наумов уверено избави.

До края на дуела нервите взеха връх и резултатът остана неизменен.