Левски и шампионът на Швейцария Йънг Бойс завършиха при резултат

...

Левски изпусна шампиона на Швейцария

Левски и първенецът на Швейцария Йънг Бойс приключиха при резултат 1:1 на терена във Фюген, където " сините " приключиха своя предварителен лагер. Младият Станислав Иванов беше прецизен в 17-ата минута, а в 77-ата Никола Нгамело изравни.
 Божинов не е изнудвал Левски за пари
Още от първата минута двата отбора започнаха дуела на високо движение и положения не липсваха и в двете направления. Швейцарският първенец провежда рискова офанзива, само че топката мина настрана от вратата на Миятович. Левски отвърна с нахлуване в 13-ата минута, само че пасът на Паулиньо не стигна до Иван Горанов.

Малко по-късно Тиам изведе Станислав Иванов, той напредна на скорост и матира Фон Балмуус. В 28-ата минута вратарят на Йънг Бойс излезе прозорливо напред и изпревари Станислав Иванов, който се беше впуснал в рискова офанзива за Левски. Малко преди този момент пък Иван Горанов изпревари Нсаме на голлинията.

В 35-ата минута " жълто-черните " пропуснаха посредством Мамбимби, който стреля рисково, само че топката не попадна във вратата на Миятович.

Малко преди края Тиам и Станислав Костов бяха доста покрай втори гол в интерес на " сините ". Халфът пое топката след центриране, финтира съперник и стреля, само че бранител мазета през голлинията. Топката попадна в Костов, който финтира съперник, а по-късно стреля над гредата.

В 40-ата минута пък Гаудино нацели гредата от фаул.

Второто полувреме стартира с пропуск на Мариани, чийто удар беше избит пред голлинията. В 50-ата минута Кристофър Перейра опита изстрел от далечна отдалеченост, който обаче не откри очертанията на вратата.

Илия Димитров и Янис Каргас замениха Костов и Деян Иванов, а в 68-ата минута Стаси Иванов проби чудесно отдясно, след което преодоля технично бранител и стреля мощно с левия крайник, само че стражът Балмуус мазета в корнер.

В 77-ата минута Йънг Бойс изравни резултата след неточност на Каргас, от която се възползва Никола Нгамело. До края двата отбора си размениха по още няколко положения, само че до нов гол не се стигна.

Това бе последната четвърта инспекция на левскарите в Австрия, откакто през вчерашния ден 26-кратните първенци позволиха тежка загуба от Тюркгюджю-Атаспор с 0:4. Утре " сините " се прибират в София.

Голмайстори: 1:0 Станислав Иванов (17); 1:1 Никола Нгамело (77)

Левски: 1.Милан Миятович, 20. Живко Миланов (к), 70. Мартин Райнов, 39. Деян Иванов, 4. Иван Горанов, 77. Илия Юруков, 23. Хали Тиам, 8. Давиде Мариани, 99. Станислав Иванов, 7. Паулиньо, 29. Станислав Костов
Източник: offnews.bg