Левски и Локомотив София играят при резултат 1:1. "Столичните железничари

...

НА ЖИВО: Левски - Локо Сф 1:1, съставите

Левски и Локомотив София играят при резултат 1:1. "Столичните железничари откриха резултата посредством Красимир Милошев.

В началните минути на дуела "сините " владееха контрола на топката, само че темпото не бе високо и липсваха голови положения. В 4-ата минута Симеон Славчев центрира остро в наказателното поле към Франса, само че Патрик-Габриел Галчев притича и почисти уверено в ъглов удар. При корнера бразилецът центрира в наказателното поле, където Симеон Славчев стреля с глава, само че едва и Николай Михайлов улови.

Малко по-късно Уелтън проби в типичния си жанр отляво, само че последвалият му пас не откри съотборник.

В 10-ата минута "столичните железничари " откриха резултата. Домакините позволиха груба неточност след центриране от ъглов удар, от което се възползва Красимир Милошев и с акуратен удар в долния десен ъгъл осъществя.

Две по-късно "сините " можеха да възстановят равенството. Георги Миланов стреля красиво от отдалеченост, пращайки топката рисково около десния непряк дирек. Малко по-късно Роналдо също насочи отдалечен удар, само че прати кълбото над вратата.

Възпитаниците на Станимир Стоилов продължиха да са по-активният тим, само че не доближиха до чисти голови обстановки. В 24-ата минута Цунами центрира на далечната греда, където Роналдо стреля около вратата от въздуха. Две минути по-късно Александър Любенов мазета уверено изстрел по земя на Уелтън.

След половин час игра Георги Миланов получи тежък удар от Ивайло Найденов, което докара до жълт картон за бранителя на "червено-черните ". Малко по-късно Келиан ван дер Каап се строполи на тревата, държейки се за главата след тежък конфликт с Димитър Митков.

Действията на терена не се трансформираха и Левски продължи да бъде по-агресивният тим. В заключителните секунди на първото полувреме Марин Петков стреля от отдалеченост, получи се рикошет, само че Александър Любенов внимаваше и улови. Малко по-късно вратарят на Локомотив София улови и техничен изстрел на Уелтън в долния ляв ъгъл.

Левски съумя да изравни в последната офанзива за първата част. Илиян Стефанов задържа отляво, след което подаде към Марин Петков. Младокът нахлу в наказателното поле и с изстрел в близкия ъгъл осъществя.

ЛЕВСКИ - ЛОКО Структурни фондове 1:1

0:1 Красимир Милошев 10'

1:1 Марин Петков 45'

ЛЕВСКИ: 13. Николай Михайлов (к) – 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Ноа Сонко Сундбург, 5. Килиан ван дер Каап, 6. Цунами, 8. Андриан Краев, 7. Георги Миланов, 14. Илиян Стефанов, 18. Роналдо, Уелтън, 88. Марин Петков

Резерви: 1. Пламен Андреев, 19. Билал Бари, 27. Асен Митков, 30. Филип Кръстев, 33. Хосе Кордоба, 34. Александър Божилов, 36. Слави Чакъров, 38. Антон Иванов, 39. Денис Динев, 41. Васил Василев, 71. Антоан Стоянов

Старши треньор: Станимир Стоилов

ЛОКО СОФИЯ: 24. Александър Любенов, 22. Ивайло Найденов, 33. Алан Диас, 89. Матеус Дуарте, 4. Мики Орачев, 44. Божидар Кацаров, 26. Красимир Милошев (к), 8. Симеон Славчев, 11. Франса, 70. Димо Бакалов, 45. Димитър Митков

Резерви: 1. Дамян Дамянов, 13. Селсо Рапосо, 15. Лука Иванов, 10. Валентин Николов, 9. Илия Димитров, 3. Марио Петков, 18. Християн Чипев, Винисиус, Теодор Георгиев, Габриел Иванов