Леванте и Осасуна изиграха атрактивен двубой в Ла Лига, в

...

Леванте и Осасуна се постараха и запазиха интригата до самия край

Леванте и Осасуна изиграха атрактивен дуел в Ла Лига, в който си размениха по един гол за крайното 1:1. Така след седем изиграни срещи те имат по 8 точки.

Домакините излязоха напред още в 5-ата минута, когато Ернани вкара за 1:0. По-късно в мача обаче пристигналият от Порто футболист беше изпъден за два жълти картона.

Тимът от Памплона беше на сантиметри от изравняването в 19-ата минута, само че ударът на Рубен Гарсия се отби в гредата. Бившият състезател на Леванте въпреки всичко осъществя - в 57-ата минута.

В 65-ата вратарят на Осасуна Рубен Мартинес избави мрежата си при два удара отблизо разстояние.

Ернани беше отхвърлен в 72-ата минута, само че в оставащото време домакините въобще не се затвориха, а търсеха успеха. Това правеха и гостите, поради което дуелът беше под напрежение до последната му секунда. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 7 кръг, неделя 29 септември  Алавес 2:0краен резулат  Майорка