Леванте и Атлетико Мадрид завършиха 2:2 в първи двубой от

...

Леванте не се даде на Атлетико Мадрид

Леванте и Атлетико Мадрид приключиха 2:2 в първи дуел от последния 38-ми кръг на испанската Примера дивисион.

Домакините изиграха мощна първа част, след която дръпнаха с два гола. В 6-ата минута Ерик Кабако откри, а Роджър Марти добави втори гол в 36-ата минута за домакините.

Малко след началото на второто полувреме Анхел Корея остави Атлетико с човек по-малко, откакто получи пряк червен картон.

Въпреки това, възпитаниците на Чоло Симеоне съумяха да се доберат до непълен поврат до края на срещата. Родри понижи резултата в 68-ата минута и върна интригата в дуела, а попадение на резервата Серхио Камело в 79-ата минута обезпечи точката за „ дюшекчиите ", които приключват сезона в шампионата на второ място с актив от 76 точки.

Звездата в тяхното нахлуване Антоан Гризман не съумя да се разпише в последния си мач с „ червено-бялата " фланелка. Французинът остана на терена всичките 90 минути. Очаква се той да премине в Барселона през лятото.