Leinster преодоля по-трудно от очакваното предизвикателство от силно променените Sale

...

Champions Cup: Leinster се възстановява от бавния старт, за да изпрати Sale

Leinster преодоля по-трудно от предстоящото предизвикателство от мощно променените Sale Sharks, като се измъкна чисто през второто полувреме, с цел да подпечата 37-27 Investec Champions Cup победа на RDS.

Въпреки че не се възползва от ранното групиране на грях на Robbie Henshaw, Sale водеше с 13-11 на полувремето с помощта на две дузпи на Rob du Preez и хитро направен опит от Connor Doherty.

Нецветният Ленстър, шест дни след успеха в Ла Рошел, изоставаше с 10 точки на един стадий.

Джош ван дер Флиер пресече тъкмо преди почивката, добавяйки към Киаран Партия дузпи на Фроули.

Въпреки това хората на Лео Кълън направляваха по-голямата част от последните 40 минути, като Джеймисън Гибсън-Парк докосна, преди Джеймс Харпър да се завърне от кошчето за грехове.

Хеншоу и Райън Бейрд се погрижи за бонус точката и заместникът Сиан Хийли добави пети опит, преди Томи Тейлър и Том Къртис да реализират късните резултати на Шаркс на гърба на Хюго Кийнън жълто.