Легендарният пилот от Формула 1 и 7-кратен световен шампион -

...
Легендарният пилот от Формула 1 и 7-кратен световен шампион -
Коментари Харесай

Един от най-добрите кардиохирурзи ще оперира Шумахер

Легендарният водач от Формула 1 и 7-кратен международен първенец - Михаел Шумахер, е в ръцете на един от най-хубавите кариохирурзи в света. Той беше приет в болница в болница " Жорж Помпиду " в Париж преди часове.

Според френското издание " Паризиен ", 50-годишният Шумахер ще бъде подложен на терапия със стволови кафези, която ще ускори имунитета му. Тя ще бъде ръководена от Филип Менаж.
Михаел Шумахер е признат в болница Легендарният водач е настанен в отделението за сърдечно-съдова хирургия, написа Le Parisien
69-годишният доктор, който се смята за величие в медицината, е един от най-изявените кардиохирурзи. Той е експерт по лекуване на сърдечна непълнота, употребявайки непознати стволови кафези.

Още през 2000 година той и екипът му за първи път вършат сходна интервенция и трансплантира кафези в сърцето на пациент с тежък сърдечен проблем. Клетките са взети от бедрения мускул на болния и са преместени в сърцето му. Операцията протича безпрепятствено и затруднения няма.

14 години по-късно Менаж прави първата такава интервенция, само че с кафези от непознат донор.

Шумахер пострада тежко през 2013 година, когато падна по време на ски почивка и удари главата си. Германецът получи контузия на мозъка и прекара известно време в кома. След като се разсъни, фамилията му го прибра в имението им в Швейцария, а информацията за положението му е много нищожна.

Транспортирането на първенеца в Париж мина при строги ограничения за сигурност. Според близки до фамилията, това не е първото такова лекуване със стволови кафези за Шумахер. Процедурата, която ще извърши лекар Менаж, ще помогне за повишението на имунитета и в битката с възпаленията.
Източник: btvnovinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР