Леганес нанесе първо поражение на каталунците в Примера дивисионСпечелилият само

...

Слабак шокира Барса за първи успех през сезона

Леганес нанесе първо проваляне на каталунците в Примера дивисион

Спечелилият единствено точка в първите си пет мача от шампионата Леганес сензационно обърна вкъщи първенеца Барселона с 2:1 в среща от междинния шести кръг в Примера дивисион и му нанесе първа загуба сезона. Филипе Коутиньо (12) даде преднина на гостите, само че домакините ги шокираха с две попадения за по-малко от 120 секунди, дело на Набил Ел Зар (52) и Оскар Родригес (53). Това бе втора поредна издънка за каталунците след равенството 2:2 с Жирона на " Камп Ноу " преди няколко дни.

Мунир Ел Хадади зае мястото в центъра на офанзивата на каталунците и си партнираше с Лионел Меси и Усман Дембеле най-малко до 61-ата минута, когато Луис Суарес го размени.

Каталунците имаха самодейността на " Бутарке ", както се чака и да бъде в множеството им срещи, а Филипе Коутиньо (12) ги изведе напред в резултата след асистенция на Лионел Меси, който направи впечатляващ пробив преди паса си. Пет минути по-късно Меси прати топката в дясната сглобка на вратата на противника. Пет минути преди края на първата част Рубен Перес изрита жестоко Меси под коляното и получи жълт картон, аржентинецът тормози почитателите си, превивайки се на терена, само че въпреки всичко се изправи и продължи игра.

Истински потрес последва за каталунците при започване на втората част, откакто за по-малко от 120 секунди домакините направиха цялостен поврат. Набил Ел Зар (52) се разписа след центриране на Оскар Родригес, а Серхи Роберто покри засадата. При идната си офанзива Леганес стигна и до втори гол. Жерард Пике сгреши и подаде на крайници на Оскар Родригес (53), който незабавно шутира и преодоля Тер Щеген за 2:1.

Ернесто Валверде пусна в игра Луис Суарес, а по-късно бразилския нападател Малком и Жорди Алба, само че и не те помогнаха на гостите да изострят офанзивите си и да стигнат до изравнителен гол. Десет минути преди края Коутиньо овладя в наказателното поле и шутира, а вратарят  Куеяр направи ужасно избавяне и при добавката на Иван Ракитич по-късно.

Леганес оцеля на натиска на каталунците в заключителните минути и записа първа победа за сезона, като със своите 4 точки е тъкмо над чертата, заемайки 17-а позиция. Барса към този момент остава водач преди визитата на Реал (Марид) в Севиля.