Лацио стигна до изключително драматично равенство 1:1 при домакинството на

...

Вратар вкара за Лацио в Шампионската лига, Барса тръгна с разгром

Лацио стигна до извънредно трагично тъждество 1:1 при семейството на Атлетико Мадрид на „ Стадио Олимпико “ от група „ Е “ на Шампионска лига. Гостите откриха първи, само че италианският отбор изравни резултата надълбоко в добавеното време посредством вратаря си Иван Проведел, който е огромният воин за отбора на Маурицио Сари.

Атлетико Мадрид поведе с 1:0 в 29-ата минута. Науел Молина подаде към Пабло Бариос, който насочи удар от разстояние, топката рикошира в крайници на Дайчи Камада, излъга вратаря Иван Проведел и влетя в мрежата му.

Иван Проведел направи ужасно избавяне в 71-ата минута. Маркос Йоренте комбинира със Самуел Лино, който бе на отлична позиция в наказателното поле на Лацио, само че Проведел се хвърли в краката му и направи великолепно избавяне.

Матиа Дзакани стреля от сложна обстановка единствено няколко секунди по-късно, Ян Облак внимаваше и мазета топката в корнер. Луис Алберто стреля в 80-ата минута, само че право в ръцете на Ян Облак. Във втората минута на добавеното време на мача Данило Каталди насочи мощен удар от разстояние, който бе отразен още веднъж от Ян Облак, който мазета топката в корнер.

Дълбоко в добавеното време на мача Лацио съумя да изравни резултата. Луис Алберто центрира в наказателното поле на Атлетико Мадрид, където Иван Проведел засече топката с глава и я вкара във вратата на Ян Облак.

Барселона стартира да вкарва и то доста голове. Само няколко дни след разгромната победа с 5:0 в Ла Лига против Бетис, „ блаугранас “ разруши със същия резултат – Роял Антверп на старта на мачовете от група „ Н “ в Шампионска лига.

Барселона поведе още в 11-ата минута, когато Илкай Гюндоган комбинира с Жоао Феликс, който получи комфортна опция в наказателното поле на Роял Антверпен, от която незабавно се възползва и вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Бутез.

Осем минути по-късно Барселона удвои своята преднина. Жоао Феликс с превъзходен пас откри Роберт Левандовски, който от близко не остави никакви шансове на Бутез, правейки резултата 2:0.

Барселона поведе с 3:0 в 22-ата минута, когато Батай си означи автогол. Балде нахлу в наказателното поле на белгийския тим, след което трансферира топката към Рафиня, чието центриране отляво бе отклонено от Батай, след което топката

Източник: tribune.bg