Лацио се изкачи на девето място в класирането на италианското

...

Лацио откри 17-ия кръг в Серия А с победа над Емполи

Лацио се изкачи на девето място в класирането на италианското състезание по футбол, откакто откри 17-ия кръг в Серия А с победа с 2:0 против Емполи като посетител.

Лацио вкара по един гол през двете полувремена, като Матео Гендузи откри резултата след девет минути игра, а Матия Дзакани оформи крайното 2:0 в 67-та. Така " орлите " се приближиха на точка от безконечния противник Рома, който има опция да усили преднината си в мач с Наполи в събота.

Емполи е първи под чертата на изпадащите с актив от 12 точки при едвам 10 вкарани гола.

Дженоа към този момент е с цели седем точки пред Емполи след победа с 2:1 като посетител против Сасуоло, който е 15-и с 16 точки. Домакините поведоха посредством Андреа Пинамонти, само че Дженоа направи цялостен поврат през втората част с голове на Алберт Гудмундсон и Кейлъб Екюбан. Ганаецът вкара три минути преди края.