Лацио постигна труден дебютен успех в тазгодишното издание на груповата

...

Звездите на Лацио поведоха орлите към обрат срещу Рен

Лацио реализира сложен дебютен триумф в тазгодишното издание на груповата фаза в Лига Европа. И в случай че предходната седмица " бианкочелестите " инкасираха поврат против ЧФР Клуж, то довечера на " Олимпико " реализираха подобен и надделяха френския Рен с 2:1.

Гостите съумяха да открият резултата в 55-ата минута посредством опитния Жереми Морел.

Това обаче не тормози момчетата на Симоне Индзаги, които осем минути по-късно изравниха. Луис Алберто откри Милинкович-Савич някъде към дузпата, сърбинът пребори с тяло бранител на противника и с прецизен удар по земя матира Менди.

Четвърт час преди края Чиро Имобиле за следващ път се трансформира в воин за " орлите ". Голмайсторът Милинкович-Савич центрира от фланга, а пък италианският му сътрудник се извиси над всички и с глава подпечата трите точки за столичани.

В идващия кръг Лацио ще има сложен мач със Селтик, до момента в който Рен ще мери сили с ЧФР Клуж.
 Няколко месеца по-късно: Селтик съумя да си отмъсти на ЧФР Клуж