Ланс се наложи над Севиля с 2:1 в самия край.

...

Ланс изхвърли Севиля от Европа!

Ланс се наложи над Севиля с 2:1 в самия край. Така французите не престават в Лига Европа като трети, а за испанците разочарованието е огромно, откакто преди няколко месеца завоюваха точно обичания си шампионат Лига Европа.

Севиля бе по-активният тим в другия мач, защото на отбора му трябваше наложителна победа, с цел да продължи напред в обичания си шампионат Лига Европа, където да пази още веднъж купата си.
 ПСВ Айндховен и Арсенал приключиха 1:1 мач от група
ПСВ не съумя да надвие лежерен Арсенал в протоколен мач

Eто детайлности

В 29-ата минута Иван Ракитич от андалусийците нанесе страховит удар отвън наказателното поле, който влизаше под напречната греда, само че вратарят на домакините вратарят на Ланс Брис Самба извади фантастично топката с една ръка в корнер.

В 57-ата минута Адриа Педроса от гостите засече центриране отдясно, а топката срещна напречната греда. След час игра Факундо Медина от френския отбор падна в наказателното поле, а немският арбитър Феликс Цвайер отсъди дузпа, макар че повторенията демонстрираха, че играчът забива крайник в тревата преди да падне. Полякът Пржемислав Франковски означи от наказателния удар със мощен шут.

Десетина минути по-късно обстановката се обърна и Севиля получи право да извърши дузпа поради задържане. Серхио Рамос стреля, само че Самба избави удара му с лявата ръка, а извади и добавката на Ракитич с крайник.
 Серхио Рамос с юбилеен гол в Шампионска лига

Ето детайлности

Вратарят обаче бе напуснал по-рано голлинията си и ударът бе още един, като този път опитният Рамос вкара с удар под гредата. В добавеното време на мача още веднъж Рамос направи огромен пропуск за Севиля, като от комфортна позиция стреля високо над вратата.

В шестата минута на добавеното време Анжело Фулжини бе изведен самичък при бърза контраофанзива и той копна топката над вратаря Митрович за 2:1