Кристиян Малинов игра цял мач за Льовен, а отборът му

...

Малинов и Льовен направиха обрат от 0:2

Кристиян Малинов игра цялостен мач за Льовен, а тимът му реализира доста скъпа победа при гостуването си на Зюлте-Варегем в среща от 25-ия кръг на белгийската Юпилер лига. Льовен губеше с 0:2, само че направи цялостен поврат и се изравни по точки с гранда Андерлехт.

Гостите бяха по-добрият тим, само че срещата се разви неприятно за тях. В 29-ата минута Панайотис Арменакас даде преднина на Зюлте-Варегем, а в 42-ата те вкараха и втори гол, дело на Матийо де Смет. В самия завършек на полувремето Ксавие Марсе върна интригата.

След почивката Льовен стигна до равнене с попадение на Тома Анри в 75-ата минута. Отборът на Малинов продължи да притиска противника и в добавеното време получи дузпа, осъществена от Марсе.

Льовен събра 35 точки и изпревари Андерлехт поради успеха си в директния дуел посред им. Начело е Брюж с 48 точки, следван от Генк с 38 и Антверпен с 37.

Про Лига 25 кръг, четвъртък 21 януари  Зюлте-Варегем 2:3краен резулат  Оуд-Хеверле