Кристиано Роналдо Испания и Португалия завършиха 3:3 в най-красивия и

...

Испания и Португалия не успяха да се победят в спектакъл с шест гола

Кристиано Роналдо

Испания и Португалия приключиха 3:3 в най-красивия и трогателен мач от началото на Мондиал 2018, който се игра на олимпийския стадион в Сочи. За испанците два гола вкара Диего Коща, а един десният бек Начо. И трите гола за Португалия бяха дело на огромната ѝ звезда Кристиано Роналдо.
Така Иран поведе в група ”В”, откакто в първия мач от нея съумя да излъже с един гол Мароко. Португалците започнаха доста мощно срещата. Още в четвъртата минута Роналдо вкара от дузпа, която самичък завоюва. Той финтира бранителя Начо, който закъсня и го фаулира. След гола португалците направиха още две опаси офанзиви, само че не стигнаха до ново попадение. Испанците последователно обърнаха играта и 24-та минута Диего Коща изравни. Нападателят на Атлетико Мадрид овладя топката, успявайки да отстрани Пепе, задържа я в наказателното поле, успявайки да финтира още двама португалци, след което самичък вкара. В обстановката останаха подозрения, че Коща е фаулирал Пепе, само че след видеоповторение съдията призна гола. Испанците продължиха да играят мощно и малко по-късно Иско насочи доста мощен удар, само че топката срещна горната греда и не съумя да премине головата линия с едвам няколко сантиметра. В 35-ата испанците още веднъж имаха опция да вкарат. Алба напредна отляво и центрира ниско към Иниеста, който завъртя топката по земя към диагонала, топката може би се чукна в крайници на Коке, след което мина на сантиметри от гредата. В края на полувремето обаче Роналдо вкара втория си гол и португалците още веднъж поведоха. Роналдо шутира мощно, след което Де Хеа позволи груба неточност и топката влезе във вратата му. Испания стартира вихрено втората част. В 55-ата топката беше центрирана към Серхио Бускетс, той се пребори с глава и насочи в дребното наказателно поле, където Диего Коща изпревари бранител и вкара втория си гол. Три минути по-късно Иско навлезе в наказателното поле, топката обаче му беше отбита към дъгата, където десният бек Начо овладя и шутира, вкарвайки доста хубав гол. Топката се удари първо в дясната, по-късно в лявата греда преди да влезе в мрежата за 2:3. До края на мача играта леко се накъса, а португалците очевидно се измориха. В 87-та минута обаче Роналдо извърши съвършено директен свободен удар и изравни резултата.
Източник: mediapool.bg