Кристъл Палас записа трета поредна победа в първенството, след като

...

Кристъл Палас с трета поредна победа

Кристъл Палас записа трета поредна победа в шампионата, откакто надви над Уотфорд с 1:0. Единственото попадение в мача осъществя Джордан Аю в 28-ата минута. Той осъществя осмото си попадение във Висшата лига за този сезон с удар от границата на наказателното поле.

Уотфорд стартира чудесно на “Селхърст Парк”, само че удари на Дукуре и Хюз не затрудниха вратаря на домакините. След почивката Палас, който записа и трети следващ мач без позволен гол, бе покрай удвояване на преднината си посредством Заха и Бентеке, който направи отличен опит със задна ножица.

През второто полувреме играта бе накъсана, като нито един от двата тима нямаше надзор. Мощен удар на капитана на гостите Трой Дийни накара Гуайта да избавя. Вратарят се оправи добре и след удар на Дукуре с глава, като Палас резервира преднината си.

FULL-TIME Crystal Palace 1-0 Watford

The hosts climb into the top half of the table thanks to Jordan Ayew’s winner#CRYWAT pic.twitter.com/fTVT53gw10
— Premier League (@premierleague) March 7, 2020
Тимът на Рой Ходжсън е десети в класирането, само че единствено на четири точки зад петия Уулвърхамптън.
КРИСТЪЛ ПАЛАС - УОТФОРД 1:0 1:0 - Аю (28)

СТАТИСТИКА
КЛАСИРАНЕ Премиър лийг 29 кръг, събота 7 март  Кристъл Палас 1:0краен резулат  Уотфорд