Кристъл Палас допусна изравняване в последната минута на редовното време

...

Кристъл Палас изпусна победата в края

Кристъл Палас позволи равнене в последната минута на постоянното време в семейството си против и срещата от петия кръг на Висшата лига приключи 1:1. Резултатът значително е законосъобразен, защото тимът на поведе след противоречива дузпа в 19-ата минута, а по-късно повече пазеше преднината си, в сравнение с да пробва да основава нещо.

“Орлите” поведоха рано с гол на Вилфрид Заха от дузпа, отсъдена за нарушаване на Лампти против Мичи Батшуай. Белгийският нападател падна доста елементарно в наказателното поле, а контактът му с играча на противника бе най-малък. След гола Палас отстъпи самодейността и в дълги интервали Брайтън имаше преимущество.

Домакините обаче се защитаваха на равнище до последната минута. Към края на срещата гостите натиснаха и стигнаха до справедливо равнене след прекрасен удар на Мак Алистър. В добавеното време, което стигна до 10 минути, капитанът на Брайтън получи червен картон, откакто влезе доста остро в краката на в опит да доближи една топка.

Премиър лийг 5 кръг, неделя 18 октомври  Кристъл Палас 1:1краен резулат  Брайтън