Красимир Анев завърши на 22-о място в спринта на 10

...

Краси Анев финишира 22-ри в спринта на 10 км. в Хохфилцен

Красимир Анев приключи на 22-о място в спринта на 10 километра в Хохфилцен от Световната купа по биатлон за мъже. Биатлонистът ни не направи нито една неточност в стрелбата, само че изостана на 1:15.6 минути от спечелилия Йоханес Тингнес Бьо.

Димитър Герджиков финишира 37-и с един пропуск и закъснение от 1:39,4. Владимир Илиев е трети от българите на 47-о място с три неточности при стрелбата и закъснение от 1:54.0, а Антон Синапов е на 81-о място с три пропуща и забавяне от 2:47.6 минути.

Йоханес Тингнес Бьо повтори представянето си от Поклюка и завоюва с време 24.49.2. Бьо направи една неточност при втората пукотевица, само че все пак изпревари с 8.6 секунди французина Мартен Фуркад.

Трети остана германецът Бенедикт Дол, също с чиста пукотевица, на 10.2 секунди след спечелилия.

Съотборникът на Фуркад Антонен Гигона е на 4-о място през днешния ден с 25 секунди закъснение, до момента в който другият германец- олимпийският първенец в спринта Арнд Пайфер, е на 5-о място с 27.9 секунди закъснение. И двамата стреляха без неточности, до момента в който представителят на домакините от Австрия Юлиан Еберхард остана в топ 6 на 30 секунди и едно наказване.

Начело в генералното класиране е Бьо с 216 точки, следван от Антонен Гигона със 162 и Симон Едер от Австрия със 150. От българите Красимир Анев заема 39-о място с 32 точки, следван от Антон Синапов, който се подрежда 46-и с 22 точки, Владимир Илиев е 59-и с 8 и Димитър Герджиков е на 61-а позиция с 4.