Кот д`Ивоар спечели Купата на африканските нации, след като обърна

...

Кот д'Ивоар спечели Купата на африканските нации

Кот д`Ивоар завоюва Купата на африканските народи, откакто обърна и победи от 0:1 до 2:1 Нигерия във финала на шампионата, който се игра на стадион " Аласан Уатара " в Абиджан.

Единственото попадение през първата част означи Вилиам Трост-Еконг. Това се случи в 38-ата минута, давайки задатък на " супер орлите ". През второто полувреме Франк Кесие изравни в 62-ата, а звездата на отбора Себастиан Алер направи обрата цялостен след гол в 81-ата.

Припомняме, че Нигерия и Кот д`Ивоар се срещнаха към този момент един път в шампионата - в груповата фаза, когато " супер орлите " надвиха с 1:0.

Домакините на този конгрес печелят за трети път в историята си Купата на африканските народи след шампионатите през 1992-а година и 2015-а година. Нигерия също е с 3. Рекордьори в конкуренцията Египет със 7, а Камерун има 5.