Започна срещата между ПП-ДБ и МЕЧ
Коалицията започва съвещания за законодателната стратегия на 51-вото Народно заседание, като първата среща беше с представители на. Разговорите се организираха в Народното събрание и бяха по самодейност на ПП-ДБ. На срещата участваха Кирил Петков, Асен Василев, Атанас Атанасов и акад. Николай Денков от ПП-ДБ, както и водачът на МЕЧ Радостин Василев.
„ Подкрепяме концепцията за тези ограничения, които вие оферирате, както свързани с Висш съдебен съвет и избора на нов основен прокурор, по този начин и законодателни промени за битката с корупцията и прането на пари “, съобщи Василев от МЕЧ. Той обаче изрази подозрение в готовността на ГЕРБ и други партии да поддържат реализацията на тези ограничения :
„ Няма да укривам – аз съм надълбоко песимистичен, че ГЕРБ, „ Движение за права и свободи – Ново начало “, а и редица други субекти в Народното събрание ще желаят да водят този диалог. “
Съпредседателят на ПП-ДБ Асен Василев акцентира, че целта е да се изяснят законодателните цели преди разискването на постове.
„ Трябва да е ясно това Народно заседание какво ще свърши, а след това да се търси човек, който може да поеме уговорката тези неща да бъдат свършени “ , уточни Василев в послание към МЕЧ.
Съпредседателят на ПП-ДБ Кирил Петков изрази убеденост, че целта е ориентиран към отбраната на демокрацията и върховенството на закона , а не към съответни лица.
„ Санитарният кордон, за който говорихме след вота, не е на база дали харесваме един или различен. Ние имаме вяра, че изборите бяха откраднати в голям мащаб “, съобщи Петков, като връчи на Радостин Василев декларация с антикорупционни цели и изрази вяра за формалното ѝ сключване.
Тези договаряния се организират на фона на идните съвещания на ГЕРБ-СДС с други политически обединения, които ще стартират на следващия ден.
АКФ разкрива скандални детайлности за „ Осемте джуджета “




