Анди Бърнам се кандидатира за лидер на Лейбъристката партия след оставката на Стармър
Кметът на Манчестър Анди Бърнам разгласи публично, че ще се включи в конкуренцията за правоприемник на отпред на Лейбъристката партия.
В публично изказване Бърнам отдаде респект на напускащия министър председател и партиен водач, като акцентира, че Стармър е направил доста за страната и е управлявал лейбъристите в извънредно сложен интервал.
" Киър способства доста за нашата страна и желая да му благодаря за неговото водачество, отдаденост и безрезервност в един извънредно комплициран миг “, означи той.
Бърнам уточни още, че решението на Стармър бележи началото на временен интервал за партията, и посочи нуждата изборът на нов водач да премине проведено, отговорно и в строго сходство с откритите правила.
" Ще издигна кандидатурата си в този развой “, съобщи той, потвърждавайки желанието си да оглави левицата.
В същото време някогашният министър на опазването на здравето Уес Стрийтинг разгласи, че няма да взе участие в конкуренцията, и обществено поддържа кандидатурата на Анди Бърнам.
Стрийтинг разкри, че през последните дни е провел дълги диалози с Бърнам и е стигнал до заключението, че сега единството на партията би трябвало да бъде главен приоритет.
" Можем да прекараме лятото в диалози, преувеличаващи дребните разлики посред ни, или можем да запретнем ръкави и да му помогнем да реализира измененията, от които се нуждаят както партията ни, по този начин и страната “, акцентира Стрийтинг.
В публично изказване Бърнам отдаде респект на напускащия министър председател и партиен водач, като акцентира, че Стармър е направил доста за страната и е управлявал лейбъристите в извънредно сложен интервал.
" Киър способства доста за нашата страна и желая да му благодаря за неговото водачество, отдаденост и безрезервност в един извънредно комплициран миг “, означи той.
Бърнам уточни още, че решението на Стармър бележи началото на временен интервал за партията, и посочи нуждата изборът на нов водач да премине проведено, отговорно и в строго сходство с откритите правила.
" Ще издигна кандидатурата си в този развой “, съобщи той, потвърждавайки желанието си да оглави левицата.
В същото време някогашният министър на опазването на здравето Уес Стрийтинг разгласи, че няма да взе участие в конкуренцията, и обществено поддържа кандидатурата на Анди Бърнам.
Стрийтинг разкри, че през последните дни е провел дълги диалози с Бърнам и е стигнал до заключението, че сега единството на партията би трябвало да бъде главен приоритет.
" Можем да прекараме лятото в диалози, преувеличаващи дребните разлики посред ни, или можем да запретнем ръкави и да му помогнем да реализира измененията, от които се нуждаят както партията ни, по този начин и страната “, акцентира Стрийтинг.
Източник: focus-news.net
КОМЕНТАРИ




