Кметът на Мадрид Хосе Луис Мартинес-Алмейда, потвърди, че състезанието за

...
Кметът на Мадрид Хосе Луис Мартинес-Алмейда, потвърди, че състезанието за
Коментари Харесай

Кметът на Мадрид отрече, че състезанието ще се провали

Кметът на Мадрид Хосе Луис Мартинес-Алмейда, удостовери, че надпреварата за Голямата премия на Испания през 2026 година ще се организира по проект.

„ Съжалявам, само че на 12 септември следващата година в Мадрид ще има Формула 1, което ще бъде същински триумф ", разгласи кметът.
 Състезанието в Мадрид пред неуспех, Състезанието в Мадрид пред неуспех, " Имола " го сменя?
През последните дни започнаха да се популяризират клюки за допустимо закъснение на подготовката на надпреварата заради закъснение в графика на строителните действия – Мартинес-Алмейда изрично отхвърли тези информации и ги назова " спекулации ".

„ Не знам от кое място идва тази вест, само че построяването на пистата изпреварва планувания график и върви съвършено. Въпреки нежеланието и обстоятелството, че това тормози някои, Мадрид ще има съревнование от Формула 1, което ще бъде едно от най-хубавите, в случай че не и най-хубавото “, добави той.

„ Спонсорите са налице, работата по пистата тече, по тази причина скърбя, само че на 12 септември следващата година в Мадрид ще има Формула 1. “

Микеланджело Гарсия Мартин, министър на президентството, правораздаването и локалната администрация на Област Мадрид, също увери, че работата напредва тъкмо по проект и конкуренцията няма да се провали.

„ Жителите на Мадрид могат да бъдат спокойни, работата по пистата за Формула 1 в Мадрид върви с положително движение, като се извършват всички планувани действия ", изясни той.
 Какво чака Никола Цолов във Формула 2? Какво чака Никола Цолов във Формула 2?
Както е известно от няколко месеца, Мадрид ще се завърне в календара след повече от четиридесет години – по-точно от 1981 година, когато Формула 1 към момента имаше надпревари на пистата „ Харама “.

Испанската столица ще заеме мястото на „ Имола “, която още веднъж ще се сбогува с Формула 1, откакто се завърна след експлоадирането на пандемията през 2020 година Така „ Монца “ ще остане единственият представител на Италия. Състезанието ще се организира през уикенда на 11-13 септември, незабавно след Гран при на Италия.
 ФИА санкции Норис с 59 000 $ поради тв изцепка? ФИА санкции Норис с 59 000 $ поради тв изцепка?  Програма на уикенда за Гран При на Катар във Формула 1 Програма на уикенда за Гран При на Катар във Формула 1
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР