Клод Жиру, Скот Лофтън и Шон Кутюрие вкараха по два

...
Клод Жиру, Скот Лофтън и Шон Кутюрие вкараха по два
Коментари Харесай

Филаделфия разгроми Вашингтон в дерби в НХЛ

Клод Жиру, Скот Лофтън и Шон Кутюрие вкараха по два гола за разгромната победа на Филаделфия с 8:2 против Вашингтон в дерби от Столичната дивизия на Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада (НХЛ). С това Летящите завоюваха третата си победа в пет мача от началото на постоянния сезон и останаха на точка от Столичаните, както и на две от изненадващия водач Ню Джърси, който надделя с 3:2 Ню Йорк Рейнджърс.

Уейн Симъндс и Валтери Филпула също се разписаха за тима от Филаделфия, който изигра едвам първия си мач пред лична аудитория след серия от четири следващи гостувания. Брайън Елиът загърби срама от шестте получени гола в Едмънтън и спря 21 удара против Вашингтон, в това число и няколко на Александър Овечкин. Руската звезда на Столичаните пропусна да приключи с точка едвам за повторно в последните шест мача, а също така головата му суша против Филаделфия продължи към този момент в пети дуел.
Якуб Врана и Никлас Бекстрьом бяха точни за Вашингтон.

Сидни Кросби вкара два гола за огромния противник на Филаделфия и Вашингтон на изток - Питсбърг, който надделя с 4:3 Флорида. Патрик Хорнквист и Грег Маккег също се разписаха за Пингвините, които усъвършенстваха салдото си до 8-0-2 против Пантерите в последните 10 мача сред двата тима. Това е най-продължителната серия без загуба в постоянното време за един от двата клуба в историята на съперничеството им, а за този триумф огромна роля изигра и вратарят Мат Мъри, който отрази 43 шайби.

Торонто завоюва канадското дерби от Атлантическата дивизия на Източната конференция, откакто победи Монреал с 4:3 след продължение. Остън Матюс вкара втория си гол в мача единствено 48 секунди след началото на спомагателната част, а другите шайби за Кленовите листа нанизаха Джеймс ван Риймсдайк и Патрик Марло. Това беше и първа победа за Торонто против Монреал в последните 15 мача сред двата тима.

Отава остана на една победа от водача в дивизията Торонто, откакто разгроми с 6:1 Едмънтън. Майк Хофман вкара два гола и подаде за трети, а Дерик Брасар, Зак Смит, Крис Уайдман и Кайл Търис довършиха своите противници. Адам Ларсон пък се разписа за тима от Едмънтън, който позволи три следващи загуби в лигата.

Първенство на Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада (НХЛ), мачове от постоянния сезон:

Лос Анджелис - Бъфало 4:2
Сан Хосе - НЙ Айлъндърс 1:3
Ванкувър - Калгари 2:5
Едмънтън - Отава 1:6
Аризона - Бостън 2:6
Чикаго - Нешвил 2:1 след продължение
Далас - Колорадо 3:1
Минесота - Кълъмбъс 4:5 след продължение
Уинипег - Каролина 2:1
Монреал - Торонто 3:4 след продължение
Тампа Бей - Сейнт Луис 2:1
НЙ Рейнджърс - Ню Джърси 2:3
Филаделфия - Вашингтон 8:2
Питсбърг - Флорида 4:3 /БТА
Източник: gong.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР