Кливланд кавалиърс е последният участник във втория кръг на плейофите

...

Леброн Джеймс прати "Kливланд" напред в плейофите с 45 точки в седмия мач с "Индиана"

Кливланд кавалиърс " е последният участник във втория кръг на плейофите в Националната баскетболна асоциация (НБА). " Кавалерите " се промъкнаха напред след победа със 105:101 вкъщи в решаващия седми мач с " Индиана пейсърс ".

Леброн Джеймс остана на игрището от първата до последната минута и поведе своя тим към идната фаза с 45 точки, девет битки, седем асистенции и четири откраднати топки. Лидерът на " Кливланд " означи 16 от 25-те си опита за панер от игра и беше прецизен при 11 от 15-те си изстрела от наказателната линия.

Тристан Томпсън също изигра основна роля. След като съвсем не попадаше в ротацията на Тайром Лу от началото на плейофите, центърът поличи място в стартовия състав и се отплати с 15 точки и 10 битки. Кевин Лав вкара четири тройки от седем опита и добави 14 точки.

За " Индиана " над всички още веднъж беше Виктор Оладипо, който приключи с 30 точки, 12 битки, шест асистенции и две откраднати топки. Дарън Колисън също изигра мощен мач в офанзива и добави 23 точки.

" Кливланд " стартира ужасно мача и завоюва първата четвърт с 31:19. Доминацията на " кавалерите " продължи и разликата стигна 14 точки във втората част. Джеймс вкара всеки един от първите си седем изстрела в дуела и още до почивката имаше 26 точки.

" Индиана " обаче доста бързо съумя да стопи изоставането си след почивката и даже поведе с три точки в средата на третата четвърт. " Кливланд " влезе в заключителните 12 минути с най-малък задатък от две точки.

Домакините започнаха последната четвърт със мощна серия, която отвори разлика от 12 точки. Гостите съумяха да се приближат на четири в края, само че " Кливланд " въпреки всичко съумя да удържи успеха.

Леброн Джеймс преодоля първия кръг за 13-и път при 13-ото си присъединяване в плейофите. " Кливланд ", който излезе в този мач с 34-ия си друг състав през сезона, записа десета поредна победа против тимове от Източната конференция в директни елиминации.

В полуфиналите на изток " кавалерите " ще се изправят против водача в конференцията след постоянния сезон " Торонто раптърс ". Канадският отбор трябваше да мине през шест мача, с цел да отстрани " Минесота Тимбъруулвс ". В другия полуфинал на изток " Бостън селтикс " ще играе с " Филаделфия 76 ".

Двубоите от втория кръг в Западната конференция опълчват първенеца " Голдън стейт уориърс " против " Ню Орлиънс пеликанс " и " Хюстън рокетс " против " Юта джаз ".
Източник: dnevnik.bg