Китайското чудо в Сърбия се равнява на 10 милиарда щатски

...
Китайското чудо в Сърбия се равнява на 10 милиарда щатски
Коментари Харесай

ТАНЮГ: Китайско чудо от 10 милиарда долара в Сърбия!

Китайското знамение в Сърбия се равнява на 10 милиарда щатски $, оповестява сръбската държавна телеграфна организация ТАНЮГ.
Китайските вложения в прилежаща Сърбия в планове, които към този момент се извършват, и в бъдещи планове, би трябвало да доближат 10 милиарда $. Голяма част от тях са включени в самодейността на Китай "Един пояс, веднъж ".
Проникването на Китай в тази част на света се реализира по едно и също време с пътя, който Сърбия е поела за участие в Европейския съюз. И Брюксел, и Вашингтон гледат с огромно внимание и със боязън от този нов и сериозен противник.
Какво съставлява световната самодейност на Китай "Един пояс, веднъж ".
Това е на първо място надзор върху мрежите с инфраструктура.
Пристанища, автомобилни и железопътни пътища, а също по този начин логистични зони не са чак толкоз привлекателни, само че те са кръвоносната система на нашия свят. Това са артериите, по които от една точка до друга се транспортират артикули и хора.
И първият стадий от реализирането на самодейността „ Един пояс, веднъж " се състои в това да съобщи своите искания в тази област. През последните пет години китайските компании започнаха да стопанисват 77 морски терминала в десетки страни по света.
Те строят високоскоростни железопътни коридори по цяла Югоизточна Азия и могат да стартират тяхното строителство даже в Европа и Русия. Те финансират построяването на пътища в Пакистан, строителството на мостове в Бангладеш, построяването на електростанции в толкоз доста страни, че е невероятно да бъдат изброени в тази публикация.
Те издигат нови градове и свободни стопански зони в Шри Ланка, Оман, Бирма, Малайзия и Абу Даби, строят голям брой петролопроводи и газопроводи в Централна Азия, Русия и Югоизточна Азия. Те са построили мрежа от директни железопътни транспортни известия от 35 линии, които съединяват индустриалните центрове на западен и централен Китай с европейските градове.
Създавайки цялата тази инфраструктура, Китай показва своето голямо предимство над задграничните компании и страни при приемането на контракти. Неговата тактика е елементарна. Китай заплаща повече. Но ние би трябвало да помним, че икономическите правила не „ Един пояс, веднъж " ще изиграят своята роля не през днешния ден, а след 10, 20 или 50 години. Напълно явно е, че Китай влага средства в бъдещето, когато всички пътища ще минават през Пекин. И едвам тогава ще може да се приказва за облаги и загуби.
По този метод, преодолявайки геополитическите разломи, Китай включва всичко по пътя си, преодолявайки геополитическите бариери и сприятелявайки се с страните от двете страни на откритите линии на спора. Китай разгласи, че остарялата външна политика съгласно правилото „ който не е с нас, той е срещу нас " е „ остаряло геополитическо маневриране ".
Той акцентира, че има намерение „ да образува партньорство чрез разговор, където няма място за борба и където вместо съюзи ще съществува дружба ". Това са думите на Си Цзинпин. Китай паралелно развива отношение с Израел и Иран, с Азербайджан и Армения, с Русия и Украйна, с Пакистан и Индия /да се надяваме/, със Северна Корея и Съединени американски щати. При това той пресича всички граници и преодолява всевъзможни загради. Предимствата на тази политика са ясни. Теоретично, колкото повече страни са на масата на договарянията, толкоз повече покупко-продажби и съглашения, повече геополитическо въздействие и тежест, и по-малко бариери на пътя на търговията.
Източник: bulnews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР