Китайски учени тестваха експерименталния дрон FY-36. Моделът с горивна система

...
Китайски учени тестваха експерименталния дрон FY-36. Моделът с горивна система
Коментари Харесай

Дрон на метанол постави рекорд

Китайски учени тестваха пробния дрон FY-36. Моделът с горивна система на метанол устоя съвсем 12 часа във въздуха, което South China Morning Post регистрира като връх.

Дронът е създаден от производителя на дронове Tianjin Feye UAV Technology, Далианския институт по химична физика и Китайската академия на науките. Апаратът тежи 15 кг, има четири перки и горивна клетка с метанол, може да форсира до 90 километра в час. Според специалисти, метаноловата батерия може да освободи 70 пъти повече сила от литиево-йонната батерия.
Те считат, че алкохолът е по-сложен източник на сила от елементарната батерия. Например при ниски температури превръщането на химическата сила в електричество се забавя.Джан Веню, един от конструкторите на FY-36, означи, че новият източник на гориво ще промени актуалната обстановка в безпилотния полетен сегмент. Според учените, дронове с алкохол могат да се употребяват при интервенции за търсене и избавяне, за въздушна снимка, за научни и военни цели.
Източник
Източник: spisanie8.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР