Китай изпрати още трима тайконавти към орбиталната си станция, която

...
Китай изпрати още трима тайконавти към орбиталната си станция, която
Коментари Харесай

Китай изпрати трима тайконавти в Космоса

Китай изпрати още трима тайконавти към орбиталната си станция, която е в развой на създаване. Екипажът ще остане в Космоса половин година.

Нов стадий за Китай в покоряването на Космоса. Трима тайконавти се насочиха към " Небесния дворец " - станцията с поетично име, която Пекин построява в орбита.

Корабът " Шънджоу-14 " беше изстрелян в 10.44 ч локално време от стартовата площадка в пустияната Гоби. Около седем часа по-късно той се скачи с галактическата станция " Тянгун ".

Главна задача на тримата тайконавти е да конфигурират два нови лабораторни модула, които ще бъдат изстреляни от Земята през юли и октомври. Станцията ще се разшири доста и структурата ще придобие формата на буквата Т.



" Мисията е много по-сложна и по тази причина се подготвяхме две години и половина ", съобщи Чън Дун, пълководец на екипажа.

В екипажа е и 43-годишната Лю Ян, която е първата жена тайконавт.

" Мисията ще продължи половин година и се надявам, че мога да обясня на детето си като на възрастен за какво би трябвало да я извърша и за какво се постанова да не присъствам толкоз дълго време ", разяснява тя.

В Космоса тайконавтите ще работят по осем часа, само че ще имат и персонално време.

" Ще приказвам със фамилията и сътрудниците си. Хубаво е, че можем да се обаждаме от Космоса, тъкмо както на Земята ", споделя Цай Сюйчжъ, член на екипажа.



По проект китайската галактическа станция би трябвало да е подготвена до края на годината. В приключен тип тя ще разполага с спомагателни 110 кубически метра пространство и шест спални пространства и две санитарни зони.

Този екипаж ще е първият, който в края на задачата си ще съжителства за малко в станцията със идващите тайконавти.

Китай е изключен от Международната галактическа станция по гледище на Съединени американски щати, само че влага милиарди в лична амбициозна галактическа стратегия. " Тянгун " е третата китайска галактическа станция. Очаква се да работи над 10 години.
Източник: bnt.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР