Специалният прокурор Джак Смит е поискал от съда прекратяване на

...
Специалният прокурор Джак Смит е поискал от съда прекратяване на
Коментари Харесай

Специален прокурор прекрати делото срещу Тръмп за намеса в изборите през 2020 г.

Специалният прокурор Джак Смит е изискал от съда преустановяване на делото за интервенция в изборите против Доналд Тръмп, който е новоизбраният американски президент.

Искането е стимулирано с политиката на Министерството на правораздаването, която не разрешава гонене на настоящ държавен глава. Доналд Тръмп пледира " почтен " по обвинявания в скрит план за машинация на Съединените щати и други обвинявания, свързани с напъните му да не признае изборната загуба против Джо Байдън от 2020.

Искането за преустановяване на делото против Тръмп за опит да опорочи резултата от вота поставя завършек на продължителна правосъдна сага. Наложи се прокурорът Смит да повдигне още веднъж обвиняванията против Тръмп откакто Върховният съд постанови, че обвиненият има непълен имунитет.

Джак Смит разгласи, че ще се отдръпна като специфичен прокурор преди встъпването в служба на Доналд Тръмп.


Последвайте ни във и

Вече може да ни гледате и в
Намерете ни в
Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР