Кевин Дюрант реализира рекордните за сезона 41 точки, Ерик Гордън

...

Кевин Дюрант реализира рекордните за сезона 41 точки за успеха на Финикс срещу Детройт в НБА

Кевин Дюрант осъществя рекордните за сезона 41 точки, Ерик Гордън добави 21 точки за успеха на Финикс като посетител на Детройт със 120:106 в среща от постоянния сезон на Националната баскетболна асациация (НБА). Така " слънцата " прекъснаха серия от три загуби.

Финикс беше без гардовете Девин Букър и Брадли Бийл (гръб). Грейсън Алън вкара 14 точки, а Джош Окоги 10 точки за триумфа.

Кейд Кънингам записа 26 точки и 6 асистенции за Пистънс, които изгубиха четиртри следващ дуел. Треньорът на Детройт Монти Уилямс се изправи против някогашния си тим за първи път в постоянния сезон, откакто игра в подготвителния интервал.

Лука Дончич се регистрира с 23 точки, 12 битки и 9 асистенции при триумфа на Далас Маверикс със 124:118 над Шарлът Хорнетс.

Грант Уилямс добави 18 точки, в това число три тройки в четвъртата четвърт, а новобранецът Дерек Лайвли II записа 15 точки и 14 битки.

ЛаМело Бол вкара 23 от своите 30 точки в четвърта час за първия си " трипъл-дабъл " с 30 точки, като направи 13 асистенции и завоюва 10 битки. Но Шарлът не съумя да задържи преднина от 15 точки през първото полувреме и загуби.

Кайри Ървинг се регистрира с 18 точки и 10 асистенции.

Кливланд завоюва против Голдън Стейт със 115:104 след 31 точки на Донован Мичъл. Така " кавалерите " сложиха завършек на серията си от 16 загуби против този противник.

Дариус Гарланд добави 24 точки и 7 асистенции, Евън Мобли 13 точки и 16 битки, а Макс Стръс вкара 15 точки за Кливланд, който загуби първите си три домашен мача. Кавалиърс победиха Голдън Стейт за първи път от 25 декември 2016 година.

Стеф Къри вкара 28 точки, а Дреймънд Грийн се отличи с 18 точки и 8 асистенции за Уориърс.

Скоти Барнс вкара 17 от своите 30 точки през четвъртата четвърт и завоюва 11 битки, а Торонто преодоля пасив от 22 точки, с цел да стигне до продължения и да победи Сан Антонио Спърс със 123:116.

Денис Шрьодер и Оу Джи Онуноби осъществиха по 24 точки, с цел да помогне на Торонто да завоюва за първи път като посетител този сезон.

Дезмънд Бейн записа 30 точки, а Мемфис победи Портланд със 112:100 за първия си триумф в седем мача от началото на сезона.

Джерами Грант беше най-резултатен за Портланд с 27 точки.