Късен гол на Аркадиуш Милик класира на финал за Купата

...

Късен гол на Милик прати Ювентус на финал за купата

Късен гол на Аркадиуш Милик класира на край за Купата на Италия. Бианконерите изгубиха с 1:2 от Лацио, само че отстраниха столичани с общ резултат 3:2. Ювентус ще се изправи на финала против спечелилия от двойката Фиорентина – Аталанта. Фиорентина завоюва първия мач с 1:0, реваншът е през днешния ден.

Валентин Кастеянос даде задатък на орлите още в 12-ата минута. Той вкара след глава след центриране от корнер на Луис Алберто. В края на първата част още веднъж Кастеянос се озова на добра позиция, само че Перин избави удара му.

В 49-ата минута аржентинецът удвои преднината на своя отбор. Асистенцията още веднъж беше на Луис Алберто.

Ювентус се раздвижи и пристисна Лацио. Душан Влахович имаше две благоприятни условия да се разпише, само че в първия случай ударът му беше блокиран, след това сърбинът би в навън. Мачът отиваше към продължения, когато Милик вкара на празна врата, с цел да класира Ювентус.

Така Лацио ще остане без трофей пета поредна година. За със Симоне Индзаги отпред.
Източник: flashnews.bg