Карлос Алкарас трябваше да изстрада мястото си във втория кръг,

...
Карлос Алкарас трябваше да изстрада мястото си във втория кръг,
Коментари Харесай

Единият спечели мача, а другият сърцата: Алкарас ликува след битката на Давид и Голиат!

Карлос Алкарас трябваше да изстрада мястото си във втория кръг, откакто пречупи съпротивата на Фабио Фонини в 5-сетова борба. Днес испанецът привидно имаше доста по-лесна задача, изправяйки се против 21-годишния тенис дилетант - Оливер Тарвет.

Местният любим е представител на колежа в Сан Диего и до момента в никакъв случай не беше играл на равнище друго от " Фючърс " сериите, само че провокира истински възторг с представянето си на Уимбълдън.

Тарвет загуби единствено един сет по пътя с към главната скица, а в първия кръг надделя швейцареца Леандро Риеди с 3:0 в обособените елементи, с цел да оформи един истински конфликт сред Давид и Голиат във втория кръг на надпреварата.

Колежанинът пък игра като всичко друго, само че не и като дилетант, печелейки сърцата на всички фенове на централния корт, само че разликата в класите беше прекомерно огромна и настоящият първенец се наложи с финалното 6:1 6:4 6:4 за 2 часа и 18 минути игрово време, оформяйки конфликт с един всред Ян-Ленард Щруф и 25-ия подложен - Феликс Оже-Алиасим.

Световният номер 733 очевидно изпитваше голям почит към своя противник в самото начало, а до момента в който усети тревата на централния корт, то той към този момент изоставаше с 0:3. Тарвет обра бурните овации на публиката, откакто завоюва първия си гейм в мача, който обаче се оказа и финален за него в първия сет.

Най-доброто за британеца занапред предстоеше, тъй като той проби именития си противник за старт на втората част и несъмнено ще може да споделя тази история безчет пъти в колежа. За страдание, сантименталното въодушевление на корта не търпя изключително дълго и огромният любимец отвърна с рибрейк на нула. Местният любим продължаваше да не се дава по никакъв начин елементарно и непроменяемо имаше задатък до 4:3 гейма, когато Карлитос включи на друга предавка и затвори сета със серия от 3 следващи гейма.

Втория подложен се опита бързо да реши нещата в своя изгода по време на 3-ия сет и реализира ранен пробив, но " дилетантът " блесна със страховит минаващ удар и върна паритета при 3:3. Все отново логиката спечелва и 2-кратният първенец незабавно си върна преднината в резултата, след което безпроблемно затвори срещата в своя изгода.

 

 

 

Източник: tennis.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР