Капитанът на националния отбор на България Кирил Десподов отбеляза гол

...

Кирил Десподов се разписа при победата на ПАОК срещу Панатинайкос в първенството на Гърция

Капитанът на националния тим на България Кирил Десподов означи гол при успеха на клубния му отбор ПАОК с 3:2 като посетител на Панатинайкос в среща от втория кръг на шампионския поток на футболното състезание на Гърция.

Кресненецът откри резултата още в 64-ата секунди с мощен удар, а за него това беше 14-о попадение за гръцкия състав. Малко по-късно той получи жълт картон за симулация.

В 61-ата минута българинът беше заменен от Андрия Живкович.

Бернард изравни за Панатинайкос в 29-ата минута, само че осем по-късно Брандон Томас още веднъж даде задатък на ПАОК,предава Българска телеграфна агенция.

В края на дербито двата тима си размениха по един гол. Щефан Швааб от дузпа вкара за 3:1 в 89-ата мин, а Бернард бе прецизен в третата минута на добавеното време.

В 88-ата минута Себастиан Паласиос от отбора на домакините получи пряк червен картон.

След триумфа ПАОК се изкачи на върха в класирането с 63 точки, само че вторият АЕК (също с 63 точки) играе сега с Олимпиакос. Панатинайкос остава на третата позиция с 59 точки.

Източник: struma.com