Капитанът на Черно море Тима Веселин Георгиев изигра последния си

...

Веско Георгиев изигра последния си мач пред варненската баскетболна публика

Капитанът на Черно море Тима Веселин Георгиев изигра последния си мач пред варненската баскетболна аудитория. За страдание, " моряците " изгубиха със 79:99 против ургаския Черноморец, който с триумфа си подпечата като несъмнено мястото си в Топ 4 на НБЛ.

Георгиев изигра финален домашен мач пред родна аудитория, откакто разгласи, че поставя завършек на кариерата си, написа BGbasket.

За Черно море остана да изиграе единствено още един дуел - против Шумен, след което и двата отбора завършват сезона. Варненци и шуменци са на последните места в НБЛ и няма да продължат в плейофите.

Добрата вест за Черно море пристигна преди срещата, когато общината във Варна разгласи, че ще подкрепи клуба за новия сезон.

Самият мач мина във водачество за Черноморец, който към този момент си подсигурява четвъртото място. Бургазлии на няколко пъти се откъсваха в резултата, единствено с цел да успее по-късно Черно море да се върне, и по този начин до почивката и 46:43.

В третия интервал към този момент Черноморец съумя да вземе двуцифрен задатък, само че още веднъж го пропиля и домакините съвсем наваксаха до края на частта.

В заключителната четвърт към този момент нещата вървяха еднопосочно и Черноморец през множеството време усилваше дистанцията.

И двата тима имаха отлични проценти и си вкараха доста тройки, само че Черноморец бе безапелационен в подкошието - и с точки, и с битки. Гостите още веднъж играха с главно шестима баскетболисти, а Евгени Хаджирусев пропусна срещата.

Страхотен дабъл-дабъл записа Андрей Иванов с 16 точки и 19 битки, 29 точки вкара Влатко Гранич, още 26 Георги Боянов, и 9 точки с 12 асистенции - Тихомир Желев. Константин Коев се включи с 15 за бургазлии.

20 за Черно море означи Мартин Йорданов, 16 - Михаил Молдов, 14 - Берк Мехмед и 13 - Александър Стойков.
Източник: petel.bg