Кандидатът за президент на Българския футболен съюз - Димитър Бербатов,

...

Димитър Бербатов отново вкара на Ливърпул в благотворителен мач на Олд Трафорд

Кандидатът за президент на Българския футболен съюз - Димитър Бербатов, още веднъж се разписа за някогашния си клуб Манчестър Юнайтед против Ливърпул на " Олд Трафорд ". Този път нападателят на " алените дяволи " бе прецизен във вратата на " мърсисайдци " по време на благотворителен мач сред някогашни играчи и митове на двата отбора.

Близо 49 хиляди фенове изгледаха онлайн дуела, в който присъединяване взеха играчи като Гари Невил, Яп Стам, Патрис Евра, Карел Поборски, Джейми Карагър, Стюарт Даунинг, Луис Гарсия, Дирк Кайт, а събитието събра над 1.3 милиона паунда за благотворителната фондация на " алените дяволи ".

След нулево първо полувреме дуелът, наименуван " Легендите на Севера ", се оживи, като Ливърпул поведе посредством Гарсия в 47-та минута, само че единствено три минути по-късно Бербатов си завоюва дузпа и невъзмутимо я осъществя за 1:1, връщайки спомените към популярния си хеттрик против този противник през 2010 година.

Резервата Макси Гонсалес вкара още два гола за Ливърпул за крайното 3:1 в интерес на Манчестър Юнайтед.

Реваншът сред двата отбора ще се състои през септември на " Анфийлд ", още веднъж с благотворителна цел.